„Raz staruszek spacerując w lesie
Ujrzał listek przywiędły i blady
I pomyślał znowu idzie jesień
Jesień idzie nie ma na to rady… „
Tegoroczny Festiwal „Jesienne Spotkania Bardów” odbył się w czwartek, 7 listopada 2024 r.
Festiwal rozpoczął Pan Robert Kozak wraz z Panią Karoliną Czajką w duecie, piosenką „Jesień idzie”, utwór: Aleksandra Grotowskiego i Małgorzaty Zwierzchowskiej. I od razu chcielibyśmy z tego miejsca, raz jeszcze najserdeczniej podziękować Pani Karolinie Czajce za przygotowanie nas do tego wydarzenia- DZIĘKUJEMY!!!
Następnie głos zabrała Pani Kierownik, Urszula Steć, która powitała wszystkich przybyłych i wprowadziła nas w festiwalowy nastrój.
W tym roku na scenie wystąpiło osiem ośrodków: WTZ Ostrów Lubelski reprezentowała Agnieszka Budzyńska z utworem
„Już nie ma dzikich plaż”- Ireny Santor. ŚDS WRZOS z Wólki Leszczańskiej Krystyna M., Alina Ł., Lilianna W., Opiek. Dorota Antonowicz i Elżbieta Narolska przygotowały piosenkę „ Gdzie są kwiaty z tamtych lat” Sława Przybylska, oraz utwór literacki: Hanny Zdzitowiecka „Gdzie jesteś jesieni?”. ŚDS Bychawa- Grupa wokalna Diament „ Po co Ci diamenty?”, „Mimozami jesień się zaczyna”. WTZ PSONI- ŚWIDNIK Grupa wokalna ”Ach to My” Utwory: „Daj nam” – sł. Ks Jan Twardowski , muzyka Dariusz Tokarzewski, „Tak blisko” Rafała Brzozowskiego. Soliści: – Szymon Woźniak- „Dzień dobry”- R Rynkowski – Daniel Doliński „Modlitwa”- Bułata Okudżawy- muz. D.Tokarzewski – Seweryn Cioczek- „Zacznij od Bacha” utw. Zbigniewa Wodeckiego. Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie reprezentowała najmłodsza artystka tegorocznej edycji Festiwalu – 16-letnia Julia Majsterek, która przygotowała następujące utwory: „ Szukaj mnie”, „Zaśnij duszko”, „ Strażnik Raju”. Ś
DS MISERICORDIA Grupa teatralna „Przebudzenie” zaprezentowała utwory: w firmie Pieśni- „Taki kraj”, „Przysięga”, „ Modlitwa o pokój” oraz wiersze „Czego chcesz od nas Panie”, „ Przydrożna kapliczka’, „ Pusty dom”, „ W podziemiach Wawelu”. ŚDS Akademia Artystyczna w tym roku zaprezentowała utwór Janusza Laskowskiego „ Śnił mi się rodzinny dom”, natomiast jako solista na scenie wystąpił Kajetan Rachwał z piosenką „ Lubię wracać tam gdzie byłem” Zbigniewa Wodeckiego. Festiwal zakończyli Gospodarze wydarzenia 8. WTZ Misericordia z piosenką „We wtorek w schronisku po sezonie”.
„Złotym kobiercem wymoszczone góry
Jesień w doliny przyszła dziś nad ranem
Buki czerwienią zabarwiły chmury
Z latem się złotym właśnie pożegnałem … „
Tradycyjnie tematyka prezentowanych utworów związana była z jesienią, ale także z okazji naszego święta narodowego pojawiły się również utwory o charakterze patriotycznym. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Głównym celem wydarzenia było promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego.
Organizatorzy, w imieniu całej Społeczności Warsztatu dziękują za tak liczne przybycie i mają nadzieję na powtórne spotkanie w przyszłym roku!
Wydarzenie było współfinansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego
Piszą o nas : https://niepelnosprawnilublin.pl/jesienne-spotkania-bardow-7-listopada-2024-r/
Zostaw swój komentarz