„Wszyscy wszystkim ślą życzenia…”

with Brak komentarzy

„Jest taki dzień
Bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień
W którym gasną wszelkie spory

… Jest taki dzień
W którym radość wita wszystkich
Dzień, który już
Każdy z nas zna od kołyski

… Niebo – Ziemi, Niebu – Ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia
Drzewa – ptakom, ptaki – drzewom
Tchnienie wiatru – płatkom śniegu”

„Jest taki dzień”, Czerwone Gitary

Każdy z nas zna pewnie tekst tej pięknej piosenki Czerwonych Gitar. Co roku głos Seweryna Krajewskiego brzmi także w naszym WTZ. „Wszyscy wszystkim ślą życzenia..” – ten wers jest dla nas inspiracją i od kilku lat towarzyszy nam podczas przygotowywania świątecznych życzeń. W dobie smsów i kartek wirtualnych my wciąż kultywujemy tradycję, tworząc wspólnie oryginalne kartki świąteczne. W tym roku jako pracownicy i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Misericordia” zaprosiliśmy wszystkich chętnych do zrobienia własnoręcznych kartek, które można było potem wysłać do bliskich osób.

Z tej okazji 11.12.2023 r. o godz. 10.00 podczas warsztatu tworzyliśmy wspólnie unikatowe kartki bożonarodzeniowe, która z pewnością będą pięknym prezentem dla najbliższych. W tym dniu była także okazja, żeby zobaczyć jak działa Warsztat oraz zapoznać się z naszymi świątecznymi prezentami i kupić upominek dla najbliższych.

W świątecznym klimacie, przy dźwiękach kolęd powstawały piękne kartki. Jeśli nie mogliście być z nami możecie zobaczyć jak taką kartkę zrobić samodzielne w domu. https://wtzlublin.pl/kartki-swiateczne-wykonanie-krok-po-kroku/

Poza warsztatem tworzenia kartek, każdy chętny mógł wpisać życzenia na specjalnie przygotowanych papierowych bombkach i zamocować je na naszej tablicy. Mamy teraz przepiękny zbiór najszczerszych życzeń dla wszystkich.

Bardzo dziękujemy wszystkim, który chcieli z nami kultywować tradycję, pobawić się w rękodzielników i z naszą pomocą stworzyć przepiękne kartki.

Więcej o naszej akcji „Wszyscy wszystkim ślą życzenia” oraz o naszym Warsztacie posłuchacie w audycji Radia Lublin w ramach „Rozmów Optymistycznych”

https://radio.lublin.pl/2023/12/08-12-2023-pogotowie-radiowe/?fbclid=IwAR0NnPSuZu-ZxliukbFMcQNaU0zX5tEOJfaZDESwaOba-CBU8eNjKA0Kx44

A jak to jest u Was? Wysyłacie jeszcze tradycyjne kartki z życzeniami?

Zostaw swój komentarz