“Jesienne Spotkania Bardów” WTZ Misericordia, 9.11.2023 r.

with 2 komentarze

Jesienne chmury znów pędzi wiatr.

W dalekie strony, w daleki świat.

Zielone drzewa, które chroniły nas,

W żółte kolory zamienił czas…

Wspólne muzykowanie łączy ludzi różnych profesji, zainteresowań i poglądów, ułatwia także wyrażanie własnych emocji, pomaga w rozwijaniu umiejętności rozpoznawania ich. Poza tym, występ przed innymi pomaga pokonywać nieśmiałość i zwiększa pewność siebie oraz niewątpliwie buduje poczucie sukcesu.

Tak było i tym razem…

Dni 9 listopada 2023 r. w budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej „Misericordia” odbył się  Festiwal „Jesienne Spotkania Bardów”.  Wydarzenie to ma charakter cykliczny o zasięgu wojewódzkim, organizowany jest od wielu lat.

Nasze działania wzbogacają ofertę wydarzeń artystycznych i kulturalnych prezentowanych przez Stowarzyszenie „Misericordia”.

Czas spędzony wspólnie z artystami występującymi na scenie, stał się stałym elementem zawiązywania przyjaźni między ośrodkami, uczestnikami i pracownikami.  Głównym celem wydarzenia było promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego.

 Na scenie wystąpiło 8 ośrodków:

-Środowiskowy Dom Samopomocy „Wrzos” z Wólki Leszczańskiej

-Warsztat Terapii Zajęciowej w Nałęczowie

-Warsztat Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim

-Środowiskowy Dom Samopomocy „Akademia Artystyczna”

-Środowiskowy Dom Samopomocy „Misericordia”

-Środowiskowy Dom Samopomocy Bychawa

-Warsztat Terapii Zajęciowej PSONI Koło ze Świdnika

-Warsztat Terapii Zajęciowej „Misericordia” oraz dwóch solistów: p. Robert Kozak  z WTZ Misericordia oraz p. Daniel Klimiuk z Dziennego Ośrodka przy Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie.

Tradycyjnie tematyka utworów związana była z jesienią, ale także z okazji naszego święta narodowego pojawiły się utwory o charakterze patriotycznym. Publiczność nie zawiodła  również tym razem, aktywne angażowała się w śpiew.  Na koniec występów odśpiewaliśmy i odtańczyliśmy wspólnie na scenie jeden utwór, by podkreślić naszą „Bardową”  przyjaźń.

W ciągu całego wydarzenia panowała przyjemna, rodzinna atmosfera, wszyscy dobrze się bawili przy muzyce, śpiewie i gitarze. Dziękujemy raz jeszcze w imieniu całej społeczności Warsztatu za tak liczne przybycie i mam nadzieję do zobaczenia za rok!

Wydarzenie było współfinansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego

autor: Justyna Kosowska

Komentarze

  1. kierownik WTZ
    | Odpowiedz

    Gratuluje całemu zespołowi:). To dzięki Wam dochodzą do mnie słuchy, że nasza impreza ma niepowtarzalną atmosferę. O to właśnie chodzi, żebyśmy chcieli być razem, wspólnie śpiewać i spędzać czas. Dziękuję także naszym gościom. To dzięki Wam mogliśmy słuchać tak różnorodnych utworów. Zapraszamy w przyszłym roku:).

  2. pan Karol
    | Odpowiedz

    Mi bardzo się podobało, było bardzo fajnie i rodzinnie. Występowałem jako gwiazda popołudnia, bardzo polecam za rok do przyjścia do warsztatów i samemu zobaczyć jak jest fajnie.

Zostaw swój komentarz