„PIĘKNA NASZA NIEPODLEGŁA” – 6 listopada 2018

with Jeden komentarz

 

Rok 2018 jest wyjątkowy z wielu względów, jednak każdy z pewnością zapamięta go jako rok jubileuszowy, w którym świętowano 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Datę tę uroczyście upamiętnili nie tylko Polacy, ale także obywatele z innych państw, którzy w różny sposób dali wyraz zjednoczenia się z nami w tym wyjątkowym momencie i dzielili z nami tę radość.

Uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Misericordia” również świętowali 100 lat naszej wolności poprzez zorganizowanie w dniu 06.11.2018 r., we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego filia 39 oraz Szkołą Podstawową nr 37 im. Józefa Ignacego Kraszewskiego wspólnego czytania prozy i poezji patriotycznej pod hasłem „Piękna Nasza Niepodległa”. Wybrane i zaprezentowane utwory polskich znamienitych autorów bezpośrednio nawiązywały do utraty i odzyskania niepodległości oraz piękna naszej ojczyzny. Wśród osób występujących na scenie znalazły się osoby związane z Charytatywnym Stowarzyszeniem Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”, uczniowie szkoły podstawowej oraz zaproszeni goście, którzy swoją obecnością uświetnili to spotkanie. Na widowni zasiedli uczniowie, pracownicy i uczestnicy WTZ oraz ich bliscy. Dzięki temu mieliśmy okazję wspólnie uczcić to znaczące dla nas wszystkich wydarzenia i dzielić emocje z tym związane.

Możliwość świętowania i przeżywania jubileuszu 100 lat wolnej Polski jest dla wszystkich ogromnym przeżyciem i wyróżnieniem na tle pozostałych pokoleń, które nie będą mogły same tego doświadczyć. Dlatego wspólne upamiętnienie tak ważnego w historii naszej ojczyzny wydarzenia jest dla nas kolejnym powodem do radości i dumy.

 

Komentarze

  1. Ola
    | Odpowiedz

    Piękna sprawa! Gratuluję pomysłu!

Zostaw swój komentarz