JAK WYKONAĆ NA SZYDEŁKU FUTERAŁ NA TELEFON?

with Brak komentarzy

Dzisiaj pokażę Państwu, jak wykonać na szydełku futerał na telefon.

 

Potrzebne materiały:

  • jakakolwiek włóczka, np. wełniana w dwóch lub trzech kolorach;
  • szydełko o rozmiarze odpowiednim do użytej włóczki, ja użyłam szydełka o rozmiarze 4,5mm;
  • inne akcesoria takie jak: nożyczki oraz igła dziewiarska.

 

 

Futerał składa się z pojedynczych elementów składowych (kwadraty)

 

I etap: jak wykonać na szydełku kwadrat.

Używając włóczki A wykonuję pętelkę początkową i nakładam na szydełko, wykonuję 6 oczek łańcuszka i oczko ścisłe aby połączyć w kółeczko.

 

Okrążenie 1: 3 oczka łańcuszka (liczą się jako słupek), 2 słupki w kółeczko, 2 oczka łańcuszka. Następnie 3 słupki w kółeczko i 2 oczka łańcuszka – powtarzam tę czynność 3 razy. Zakańczam wykonując oczko ścisłe do trzeciego oczka początkowego łańcuszka. Odcinam włóczkę i zakańczam.

 

 

Okrążenie 2: korzystam z włóczki B (inny kolor). Wprowadzam ją pod wierzchołek przestrzeni z 2 oczek łańcuszka. Następnie wykonuję 3 oczka łańcuszka (jako słupek), 2 słupki, 2 oczka, 3 słupki pod przestrzeń z 2 oczek łańcuszka, 2 oczka łańcuszka, 3 słupki, 2 oczka, 3 słupki – pod przestrzeń z 2 oczek łańcuszka. Wykonuję ponownie 3 słupki, 2 oczka, 3 słupki pod przestrzenią z 2 oczek łańcuszka. Zakańczam wykonując oczko ścisłe do trzeciego z oczek początkowych łańcuszka i odcinam włóczkę. Gotowe.

 

 

Słupek – jak wykonać słupek.

Narzucam włóczkę na szydełko, wkłuwam w oczko łańcuszka, narzucam i przeciągam przez oczko. Mam na szydełku 3 oczka. Narzucam włóczkę i przekładam przez 2 oczka. Nabieram i ponownie przekładam przez 2 oczka. Tak wykonałam 1 słupek.

 

II etap: zszywanie czyli łączenie ze sobą przy użyciu nici wszystkich składowych elementów (kwadraty).

Wykonaj tyle kwadratów ile chcesz w zależności od wielkości futerału. Połącz je ze sobą używając w tym celu nici, np. takich, jakich ja użyłam.

 

 Tak wygląda gotowy futerał na telefon:

 

 

Autorka: Renata z pracowni rękodzieła

Zostaw swój komentarz