SEZON NA ROWER

with Jeden komentarz

 

Piękna, słoneczna i bezwietrzna pogoda zachęca, by wsiąść na rower i poznawać świat. Rower nie zanieczyszcza powietrza, jest cichy, pozwala zatrzymać się, gdzie i kiedy chcemy, daje nam wolność wyboru. A przede wszystkim poprawia naszą kondycję.

Korzystając z roweru, stajemy się uczestnikami ruchu drogowego, obowiązują nas zatem przepisy, których należy przestrzegać. Ważne jest, aby pomyśleć o wyposażeniu: sprawnym hamulcu, dzwonku lub inny sygnale ostrzegawczym, odblasku, oświetleniu – obowiązkowe po zmroku.

Zanim wybierzemy się w trasę powinniśmy:

  • Sprawdzić stan techniczny roweru, dopasować siodełko i napompować odpowiednio koła.
  • Nałożyć kask – nie jest obowiązkowy, ale może uratować przed urazem głowy.
  • Poinformować o przejażdżce kogoś z domowników – dla bezpieczeństwa.
  • Wziąć ze sobą telefon z naładowaną baterią.
  • Przygotować bidon z wodą.

 

Jazda na rowerze wpływa pozytywnie na ogólną wydolność organizmu i stan naszego zdrowia. Kształtuje siłę i wytrzymałość mięśni nóg, brzucha i pośladków. Poprawia funkcjonowanie układu krążenia i oddechowego.  Jazda na rowerze to czas dla siebie – można się wyciszyć, zrelaksować, zmniejszyć stres i napięcie. Organizm jest wzmocniony, lepiej dotleniony i sprawniej funkcjonuje. Rower pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów, usłyszeć śpiew ptaków i poczuć zapach kwitnących kwiatów. Rower to przyjazny środek transportu. Daje poczucie wolności i niezależności. Polecam. I można zrobić piękne zdjęcia. Miłego oglądania.

 

Autorka: Pielęgniarka. Zwolenniczka aktywnego i zdrowego stylu życia.

 

Komentarze

  1. Anonim
    | Odpowiedz

    Fajny artykuł i trzeba spacerować lub jeździć rowerem.

Zostaw swój komentarz